مهندس بهرامی : مردم حقایق انتخابات را دیدند و می دانند

* – جناب آقای بهرامی چرا شما بعد از انتخابات گذشته، برخلاف انتظارات و حضور پر شورتان در این انتخابات به یکباره سکوت کردید و در مسائل سیاسی کمتر دیده شدید؟

** –  نمیشه گفت که بنده سکوت کرده ام . نه ! چرا که بنده در باره پاره ای از مسائل با برخی از رسانه ها و در برخی از مجامع اظهار نظراتی داشته ام . شاید بخاطر حضورم در کلاسهای درس دانشگاه و مشغله های علمی کمتر وارده مسائل حاشیه شده ا م. اما هیچ وقت سکوت نکرده ام . بنده گاها در برخی مسائل عمرانی پیشنهادات و انتقاداتی را به مسئولین مربوطه ارائه داده ام . و به نظر بنده بعد از طوفان ( انتخابات ) اذهان مردم نیاز به آرامش داشت ، من هم برخلاف عده ای سعی کردم که در ایجاد آرامش بعد از طوفان در کنار مردم باشم و نه در مقابل مردم.

*- شما پس از انتخابات فرمودید که حقایقی در انتخابات بود که در این برهه از زمان مصلحت به بیان نیست. آیا الان که بیش از ۶ ماه از انتخابات گذشته زمان بیان این حقایق نرسیده ؟

**-  شما اگر به مردم مراجعه کنید بهتر به حقایق مربوط به انتخابات خواهید رسید. انتخاباتی که خود مردم در بطن آن بودند. مردم خود حقایق را بالعین دیده اند ، مردم خود حقایق را می دانند . بنابر این نیازی نیست دوباره مسایل را تکرار کنیم. ما هم به نوبه خود مسایل را به مراجع مربوطه گزارش داده ایم.

*- شما در حال حاضر در حال انجام چه فعالیتی هستید؟ آیا این تفکر که ” بهرامی از اینک برای دور آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه ریزی می کند” صحت دارد؟

**-  با توجه به اینکه بنده عضو هیئت علمی دانشگاه هستم اولویت اول بنده بحث مسائل علمی و دانشگاهی است . اما برنامه هایی را هم داشتم که در این چند سال ناقص مانده اند و درگیر پیگیری آنها هستم. در بین مردم هم حضور دارم و روابط خوبی هم با مردم دارم. پیگیر مطالبات و مسائل و مشکلات مردم هستم.

در رابطه ورود مجدد به عرصه انتخابات باید گفت که : نظر و نگرش مردم شرط است برای کسی که می خواهد در این صحنه حضور داشته باشد. و چیزی که در بین مردم ما شاهد هستیم و به نوعی بار و مسئولیت ما را هم سنگین می کند همین خواست مردم است. مردم نسبت به حضور ما در انتخابات علاقه خوبی نشان داده اند ، پس ما هم تابع مردم هستیم .

*- در پایان حضور شما در شهرداری طرح هایی ناتمام ماندند برخی از این طرح ها نیز که به اتمام رسیده اند با نام مسئولین فعلی شهری و استانی رقم خورده اند . شما چه نظری در این باره دارید ؟

**-  اینکه در بعضی از دولت ها ، سازمانها و نهادهای مختلف برخی از کارها در یک دوره مدیریتی نیمه تمام بماند و در دوره های مدیریتی آتی تکمیل شود یک امر طبیعی است . ولی در اینجا شرط انصاف باید رعایت شود نه اینکه تمام کارها را به دوران مدیریتی مدیران حال نسبت داد و زحمات مدیران سابق را نادیده گرفت. بنده به نوبه خود از آقایان تشکر می کنم که برخی از پروژه ها را که در دوران مدیریت بنده پایه گذاری شد را به اتمام رساندند. اما انتظار ندارم که آقایان همه کارها را به نام خود مصادره کنند و از زحماتی که در دوران مدیریت ما کشیده شد هیچ اسمی نباشد. وجدان بیدار مردم بهترین محکمه برای قضاوت است . مردم خودشان قضاوت می کنند ، در رابطه با کارهای شهرداری همه مردم شاهد و ناظر بودند که کارها به چه میزانی توسط ما پیش رفت . شما اگر یک بررسی کلی انجام بدهید خواهید دید که بنده در یک شرایط سخت کار انجام می دادم . استانداران وقت ، تحت هیچ شرایطی از بنده به عنوان شهردار حمایت نمی کردند. و در برخی از موارد علاوه بر اینکه حمایت نمی کردند کارشکنی هم می کردند . و سعی به کنار گذاشتن بنده از مجموعه شهرداری داشتند.

طی بررسی که خود بنده انجام داده ام به این نتیجه رسیدم که در طول چهار سال و دو ماه که شهردار یاسوج بودم . مبلغی حدود شش میلیارد تومان جهت امور عمرانی شهر یاسوج از مجموعه دولت از طریق شهرداری یاسوج جذب شد که این امر به استانداران وقت بر می گردد. اما اگر دقت کنید در طول کمتر از یک سال گذشته حدود ۸ میلیارد تومان به شهرداری یاسوج کمک شده است .که این مبالغ قابل مقایسه نیستند . بنده اگر کار می کردم ، با توان خودم کار می کردم . و این توقع و انتظار می رفت ، با توجه به حمایتی که آقای نیکزاد نسبت به سیستم شهرداری داشت مجموعه شهرداری باید بهتر کار می کردند .

ما در آن زمان با دست خالی پارک ساحلی را تکمیل کردیم و پارک چشمه نباتی و پارک بزرگ مهرورزی را کار کردیم . ما هفت پارک محله ای را کار کردیم . ولی این آقایان با این همه اعتبار باید حداقل یک پارک بزرگ برای این شهر ایجاد می کردند.

در رابطه با پل شهید عوض زاده ، با اینکه به ما اعتبار نمی دادند و ما خودمان به دنبال اعتبارات عمرانی شهر می رفتیم بیش از ۸۵ درصد از این پل در زمان ما کار شد و تنها حدود ۱۰ یا ۱۵ درصد از کار بعد از ما ماند که آقایان انجام دادند. و بنده هم به نوبه خود از آقایان جهت تکمیل این پروژه خوب و حیاتی در شهر یاسوج تشکر می کنم .

*- در رابطه با نامگذاری این پل حرف و حدیث هایی وجود دارد . تابلوهایی بر روی این پل نسب شده با اسم ( پل شهید سید شجاعت عوض زاده ) ، اما گاها شاهد اعلام نام های دیگری توسط برخی افراد هستیم و یا مخدوش کردن ( بی احترامی کردن به) نام این شهید بزرگوار بر روی تابلوهای پل توسط افرادی ناشناس باعث ایجاد حرف و حدیث هایی شده . داستان نامگذاری پل شهید عوض زاده در زمان شما چه بوده؟

**- این پل به اسم پل شهید عوض زاده نامگذاری شده است . در شورای نامگذاری به نام شهید عوض زاده تصویب شد .قبل از تصویب این نام به دلیل اینکه این پل بر روی بلوار ابوذر قرار داشت با نام پل ابوذر نامیده می شد اما بعد از تشکیل شورای نام گذاری و تصویب نام شهید عوض زاده ، پل به اسم این شهید بزرگوار نامگذاری شد.

* – پل شهید عوض زاده یک کلید برای قفل ترافیکی منطقه توریستی آبشار یاسوج بود که در زمان شما پیشرفت قابل توجهی داشت. و ظاهرا شما طرح های دیگری نیز برای حل بحران ترافیک در شهر یاسوج داشتید که این طرح ها در حال حاضر در دستور کار شهرداری یاسوج قرار دارد . در رابطه با این طرح ها برای خوانندگان ما توضیح دهید.

**- گلایه ای که ما از دوستان خودمان در شهرداری داریم با توجه به این سوالی که شما فرمودید. طبق مستندات موجود ما با مشاور قرارداد تنظیم کردیم با محوریت (طرح جامع ترافیک شهر یاسوج) . کلیات کار هم همون موقع انجام شد و گزاشات لازم را به شورای ترافیک دادیم. چند تقاطع غیر هم سطح در سطح شهر در نظر گرفته شد . نقاطی مثل چهار راه چمران ، فلکه ساعت (میدان شهدا ) ، میدان جانباز و چند نقطه دیگر…! در پنج نقطه پایانه های درون شهری در نظر گرفته شد .

این کارهایی بود که انجام شده بود و مصوبه اولیه این طرح ها را هم ما گرفته بودیم. یعنی از قبل کارهای اولیه این طرح ها انجام شده بود و منتظر خروجی طرح ها بودیم . ولی دوستان عمدا یا سهوا تمام این فعالیت ها را با نام خود در رسانه های استان انعکاس داده اند در حالی که مصوبات و مکاتبات ( اسناد ) انجام شده موجود است .

* – طرح های پیشنهادی شما تا چه مرحله ای پیش رفته بودند ؟

**- تغییرات زیادی در سطح شهر انجام دادیم . در بحث ترافیک فعالیت هایی صورت گرفت . که می توان به طرح میدان جانباز اشاره کرد ، بریده گی هایی که در بلوار امام خمینی ( ره ) ایجاد شد . تغییراتی که در ضلع غربی و شرقی این بلوار صورت گرفت. در تقاطع بلوار عدل با بلوار مطهری بار ترافیکی سنگینی داشت که ما این مشکلات را برطرف کردیم . ساخت و ساز هایی که در میدان عدل و سایر میادین شهر انجام گرفت و شهروندان خود شاهد و ناظر این فعالیت ها بودند. ما تا زمانی که اعتبار داشتیم برای پیشبرد هیچ طرحی کوتاهی نکرده و کار انجام دادیم. و طرح هایی هم که نیمه تمام ماند به دلیل کمبود اعتبارات حوزه شهرداری بود.

طرح هایی که الان ارائه می شوند همان طرح هایی هستند که ما انجام داده و مراحل اولیه آن را طی کرده ایم . این طرح ها فقط منتظر مراحل اجرایی خود بودند .

یکی از انتقاداتی که بنده به دوستان شهرداری دارم این است که با این اعتباری که دریافت کرده اند ، حداقل باید یک نقطه دیگر را مثل ما شروع به کار می کردند . مهم استارت کار بود حتی اگر طرح آنها نیمه تمام می ماند ، بعد از آنها کسانی بودند که این طرح ها را تکمیل کنند .

ما همین پل شهید عوض زاده را با یکصد و پنجاه میلیون تومان شروع کردیم. پروژه ای که نیاز به ۳ – ۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت ، ما با یکصدو پنجاه میلیون تومان استارت آن را زدیم .

در رابطه با خیابان جمهوری هم بعد از من کار خاصی ندیدم که آقایان در خصوص تملک املاک انجام داده باشند . و الا زندان ، بانک سپه و تعدادی از املاک خصوصی این خیابان همان موقع خریداری شد . ولی به دلیل اینکه بقیه آماده نبود این طرح کاملا اجرایی نشد. الان پایین این خیابان شروع به کار کرده اند   ولی قسمت بالایی این طرح قطعا با مشکل مواجه خواهد شد .

* – در زمان شما اسم یاسوج با نام پایتخت طبیعت ایران معرفی شد و بر زبانها جاری شد . چرا بعد از شما این اسم در محافل درون و برون استانی کم رنگ شد ؟حتی تیم فوتبال شهرداری یاسوج که از مبلغین این طرح بود نیز یک افت قابل توجهی داشت که اذهان تمام شهروندان را آزار داد ؟

**- این شعار خواست همه شهروندان بوده و هست . اگر توجه کنید طرح پایتخت طبیعتی که مطرح شد از همه کارهایی که بنده و سایر دوستان در سالهای گذشته انجام داده ایم موثر تر بوده. چون افزایش رشد مسافرین استان ما به دلیل همین نام پایتخت طبیعت به استان ما مسافرت می کنند ، که اگر در این زمینه کوچکترین کوتاهی بشود خیانتی بزرگ به مردم شهر یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد است.

باید تشکر کرد از آقای ایزدی مدیر کل سازمان گردشگری که جام پایتخت طبیعت را بصورت سراسری در شهر یاسوج برگزار کرد.

* – آقای بهرامی ، می توان گفت که شما به نوعی با تیم فوتبال شهرداری یاسوج ، ورزش استان را به نوعی مجددا بیدار کردید . چه نظری در این باره دارید ؟

**- از جمله فعالیت های فرهنگی ورزشی ما تیم فوتبال ، تیم والیبال و جام پایتخت طبیعت ایران بود . که اوج افتخاراتمان تیم فوتبالی بود که ما با حداقل هزینه بستیم ، اما بهترین نتایج را کسب کردیم. تیم فوتبال ما در جام حذفی کشور تیم ذوب آهن را در اصفهان حذف کرد. تیم تراکتورسازی و فولاد خوزستان را در یاسوج حذف کرد . در تهران مردانه در مقابل تیم استقلال تهران نتیجه را به گونه ای واگذار کرد که تیم استقلال به سختی توانست به تیم ما گل بزند .

* – شما در زمینه فضای سبز یاسوج چه فعالیتهایی انجام دادید؟

**- کارهای بسیار بزرگی انجام شد که نیازی به نام بردن نیست . مردم خود شاهد و ناظرند . در این زمینه ما سرانه ها را از ۷ متر به ۱۰ تا ۱۱ متر افزایش دادیم .

* – برجسته ترین فعالیت شما در زمان مسئولیتتان در شهرداری یاسوج ار دید شهروندان را چه می دانید ؟

**- مهمترین فعالیت ما همین پایتخت طبیعت و تیم فوتبال شهرداری یاسوج بوده و هست که فوق العاده در رشد و توسعه شهر ما و معرفی استان ما درکنار طرح های عمرانی تاثیرگزار بود . در زمینه حمل و نقل شهرداری فعالیت چشمگیری داشتیم .

* – بزرگترین مشکل شما در آن زمان چه بود ؟

** – مشکلات زیادی وجود داشت. اولین مشکل این بود که: نوع تفکر من یک تفکر سیستمی است. که دستگاهها ،قشر ها و افکار مختلف باید در کنار هم قرار بگیرند تا به رونق اقتصادی و عمرانی استان کمک کند . ولی متاسفانه اینگونه نبود. آقایان کارشکنی زیاد می کردند. بخصوص سیستم وزارت کشور ، استانداری و جریان سیاسی حاکم حمایتی از ما نداشتند . احساس من این است که کمک هایی که آقای نیکزاد به شهرداری یاسوج کردند اگر در زمان ما بود باز هم این یاسوج یک یاسوج دیگر می شد . خیلی از طرح ها را ما در کمیسیون ها و نشست های مختلف پیشنهاد می دادیم . اما صرفا به دلیل اینکه شهرداری پیگیر این مسایل بود ، آقایان کارشکنی می کردند .

همین باغ های جاده آبشار ، آقایان در کمیسیون ماده ۵ به ما مجوز ندادند بر اساس طرحی که ارائه دادیم . ما خودمان بر اسا سلیقه خودمان مجوز صادر کردیم و الان هم می بینیم که همین باغ های خصوصی خیلی بهتر سرویس دهی انجام می دهند تا بخش هایی که در اختیار شهرداری است.هم بهتر خدمات می دهند و هم از لحاظ اقتصادی و کار آفرینی و اشتغال زایی نقش مهمی در زندگی ساکنین منطقه داشته .

* – در صورت امکان بهترین خاطره شما از دوره شهردار بودنتان را برای ما بازگو کنید .

**- خاطرات شیرین و تلخ زیادی در شهرداری داشتیم. بهترین خاطرات من خوشحالی بود که بعد از بازی های فوتبال در چهره جوانان شهر که به خیابان ها می آمدند می دیدم . اما بهترین خاطره من زمانی بود که توپ وارد دروازه ذوب آهن اصفهان شد و گزارشگر بازی گفت : ” دیگه تمام شد ”

بدترین خاطره هم برخوردها و کارشکنی هایی بود که آقایان از دید سیاسی با من انجام دادند . به من حکم دادند . شورای شهر در صدد بود که بصورت غیر قانونی در اصرع وقت شهردار انتخاب کنند و بنده را از شهرداری خلع کنند . استاندار وقت هم هیچ همکاری با ما نداشتند.

* – به نظر شما تغییر استاندار در این برهه زمانی که کمتر از یک سال از عمر دولت باقی مانده لازم بود ؟ به نظر شما تغییر استاندار برای پیشرفت استان یک قدم مثبت یا منفی بود ؟

**- همینکه ثبات در مدیریت استان ما نیست ، خود یک آسیب بسیار بزرگ است. هرچند ما قصد بی احترامی به هیچ عزیزی نداریم ، که مثلا بگوییم آقای صابری الان آمده و ما به ایشان بی احترامی بکنیم.شما بررسی کنید و ببینید در طول این چند سال ما چندتا معاون عمرانی ، معاون سیاسی و چند تا معاون برنامه ریزی داشتیم . اینها همه آسیب است.تا یکی بیاید و آشنا بشود و به اوضاع و احوال اشراف داشته باشد و بعدا بخواهد یک کار خوب انجام دهد باید از سیستم خارج شود. مهندس نیکزاد با توجه به ارتباطی که با مرکز داشت ، اعتبارات خوبی جذب کرد .ضمن اینکه به برخی طرح های ایشان مثل تپه استانداری و پلی که در ورودی شهر بین مهریان و بنسنجان در صدد اجرای آن هستند بنده انتقاد داشتم . با این حال به کار ایشان اعتقاد اشتم   چون پای کار بود به نظر بنده باید اجازه می دادند تا طرح هایی که مهندس نیکزاد کلید زده بود به اتمام می رسید چون الان می بینیم که آقای استاندار به برخی از طرح هایی را که آقای نیکزاد رقم زده بود اعتقاد نداردضمن اینکه باید از ایشان بخاطر توقف عملیات خاکبرداری تپه استانداری تشکر کرد. در هر صورت تغییر به صلاح استان نبود.

* – نظر شما درباره چینش مدیریتی و تغییر و تحولاتی که آقای صابری در حال انجام آن هستند چیست و حضور نیروهای غیر بومی در استان چه تاثیراتی خواهد داشت ؟

**- در رابطه با اینکه خیلی سریع اقدام می شود به نظر بنده به صلاح نیست ، چون اگر این تغییر و تحولات با مطالعه و با صبر و حوصله انجام شود قطعا موثرتر خواهد شد. جایگزین خیلی از تغییراتی که آقای استاندار در حال حاضر انجام می دهند مشخص نیست.و جایگزین برخی از تغییرات انجام شده غیر بومی هستند . در اینجا زیاد نمی توانم قضاوت کنم.ولی در رابطه اینکه نیروها بخصوص در حوزه استانداری و زیرمجموعه وزارت کشور که باید نیرو های وزارت کشور باشند فکر نمی کنم این بضاعت را وزارت کشور داشته باشد که همه زیر مجموعه اعم از فرمانداران ، بخشداران و معاونت ها همه از نیرو های وزارت کشور باشند . به همین دلیل از نیروهای خوبی که از درون و بیرون استان هستند در سمت های مختلف می توانند استفاده کنند ، وزارت کشوری باشند یا نباشند. زمان استانداری آقای دوستی همین اتفاق افتاد ، بعد از حضور آقای دوستی در استانداری ما این نیرو ها را کنار گذاشتند و همین نیرو های وزارت کشوری یک مشکل بود در درون سیستم. اینان به یکسری توانمندی هایی رسیدند که هم مثبت می توانستند کار کنند هم منفی . و اگر قرار باشد این چرخش در بین خود نیروهای وزارت کشور باشد فردا یک جمعیت بسیار زیاد مخالف در درون سیستم داریم که این خود یک آسیب و یک سم است. از لحاظ روانشناسی هم اثبات شده است که آنها انگیزه ندارند. ولی کسانیکه از آموزش و پرورش و سایر نهادها و دستگاهها آمده اند در صورت مخالفت آقای استاندار به نهادها و دستگاههای خود بر می گردند.

* – نظر شما درباره برخی از سایت ها و رسانه ها که بر طبل تغییر نام استان می کوبند چیست ؟

** – درباره تغییر نام استان قبلا نظر خودم را گفته ام . اینکه هویت ما با این نام هست و ما به این نام عادت کردیم شکی نیست ، مردم ما واقعا علاقمند این نام هستند. از یک طرف که بعضی آقایان گفتند که نوشتن و تلفظ کردن این نام کمی سخت است ، این را من قبول دارم . اما اینکه بعضی ها به خودشان اجازه بدهند برای این موضوع مهم درون استان تصمیم بگیرند و نظر مردم را نا دیده بگیرند را صحیح نمی دانم . و به نظر من اینجا دیگه باید افکار عمومی قضاوت کنند . آیا مردم خواستار این تغییر نام هستند یا خیر؟! و در همچین مسائل مهمی باید به نظر و اعتقاد و رای مردم احترام گذاشت.نادیده گرفتن مردم و اینکه بعضی ها بخوان در یک اتاق و پشت درهای بسته برای مردم تصمیم بگیرند.پس نیاز به یک همه پرسی می باشد.

* – در زمان شهرداری شما   بحث هایی در رابطه با میدان آریوبرزن در یاسوج اوج گرفته بود . داستان میدان آریوبرزن چه بود ؟

**- نوروز ۸۷ ما چند بنر در ورودی های شهر نصب کردیم با این عنوان که : “به دیار آریوبرزن خوش آمدید” . پس از آن در نظر سنجی هایی که انجام گرفت ، استقبال خوبی از این موضوع شد و برای مردم جالب بود . بر این اساس ما تصمیم گرفتیم که یکی از میادین ورودی شهر را به نام این شخصیت بزرگ تاریخی نامگذاری کنیم.بنابر این ما این طرح را سال ۸۷ به شورای نامگذاری پیشنهاد دادیم و در سال ۸۹ تندیس آریوبرزن را در میدان قرار دادیم.در همان زمان یکسری اختلاف نظراتی بین اهالی اکبرآباد و نجف آباد بر سر میدان کنونی آریوبرزن بود. اما با طرح ایده میدان آریوبرزن توسط ما ، هم اهالی اکبرآباد و هم اهالی نجف آباد استقبال خوبی داشتند و اختلاف نظرات را کنار گذاشتند.

آریوبرزن انسان بزرگی است . و این نامگذاری سبب شد تا همنام و یاد و خاطره اش دوباره زنده بشود و هم مشکلات بین اهالی را فیصله بدهیم.

تا سال ۹۰ هیچ مخالفی برای تندیس آریوبرزن وجود نداشت . اما در سال ۹۰ که زمزمه خروج بنده از شهرداری برای حضور در انتخابات مطرح شد . بعضی از افراد میخواستند سوء استفاده بکنند و برای اینکه آسیبی برسانند ، قضیه آریوبرزن را مطرح کردند . ۲۵ خرداد سال ۹۰ نامه اس محرمانه برای ما فرستادند که این تندیس را باید جابجا بکنید . و بنده به شدت مخالفت کردم. آقایان فشار زیادی به بنده وارد کردند برای جابجایی تندیس آریوبرزن، و بنده مستقیما اعلام کردم که :”این تندیس را بر نمی دارم . بنده هم مثل سایر شهروندان یاسوجی و هموطنان ایرانی به آریوبرزن اعتقاد دارم.آریوبرزن یک قهرمان ملی است.آریوبرزن نه ظالم بوده نه پادشاه! و برای دفاع از وطن کشته شده است.دین ما هم میگوید کسانی که در راه دفاع از وطن و ناموس و شرافت خویش کشته می شوند شهید هستند . در حالی که آریوبرزن مردی از همین خطه بوده و ظلمی هم به کسی نکرده بود .

چرا که به اسم رئیسعلی دلواری ، میرزا کوچک خان ، ستارخان ، باقر خان و دیگران هتل ، میدان ، معبر و … هست ولی به اسم آریوبرزن در سرزمین خودش و در بین مردم خودش غریبه باشد؟

* – شما در مورد سفرهای تبلیغاتی درون استانی برخی شخصیت های سیاسی در رابطه با دور آتی ریاست جمهوری چه نظری دارید ؟ و کلا به نظر شما انتخابات آتی ریاست جمهوری چه نتیجه ای رقم خواهد زد؟

**- اینکه برخی از گمانه زنی ها دربارب کاندیداتوری برخی از آقایان مطرح است . اما انتخابات ریاست جمهوری فعلا مبهم است و چارچوب مشخص نیست.اتفاقا در یکی از رسانه ها یک تیتر خواندم از آقای هدایتخواه با این موضوع که : ” انتخابات، انتخابات خانوادگی و درون گروهی است.” به نظر من اگر اینطور باشد به صلاح مردم و مملکت و نظام نیست. چون با چنین دیدگاه و تفکری طیف زیادی از مردم کشور در حاشیه قرار می گیرند . کسانی که نظام ما را و خطوط قرمز ما را قبول دارندهم باید بیایند و وارد قضیه شوند.و به نظر من باید شرایط فراهم بشود برای طیف های مختلف و گروههای مختلف تا همه حضور داشته باشند تا به این انتخابات مشروعیت ببخشد و مشارکت مردم را بالا ببرد. باید ببینیم که در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. امیدوارم که در این انتخابات شرایط برای مشارکت حداکثری مردم فراهم شود و با توجه به اوضاع و احوالی که در حال حاضر داریم شرایط به گونه ای رقم بخورد تا کمکی باشد به مشکلات مردم.

* – با توجه به سن شما و شعارهای انتخاباتی که در انتخابات گذشته داشتید،شهروندان شما را با عنوان یک جوان جوانگرا می دانند. اما در این بین شاهد اختلافاتی بودند بین شما و یک جوان به نام احسان یوسفی. چه چیزی سبب بروز این اختلافات شده بود و نتیجه این اختلافات به کجا انجامید؟

**- بنده آقای احسان یوسفی را قبلا نمی شناختم و اگر الان هم حضورا ببینم ایشان را نمی شناسم.و تا زمانیکه موضوع ایشان قضایی نشد نمی دانستم که ایشان چه کاره هستند،اهل کجا و یا اصلا بچه کی وبا چه کسانی ارتباط دارد؟! حتی موضوعاتی که مطرح شد ، دوستانم به من گزارش دادند و من در همان موقع به دوستان اعلام کردم و گفتم که این موضوع از کجا آب می خورد.و بعدا هم اثبات شد که چه نسبت هایی با هم داشته اند . چون نوع ادبیات موضوع مطرح شده را می شناختم،خوب من با خیلی ها کار کرده و ادبیات گفتارشان را می شناسم . و در رابطه با موضوع ایشان نه فحشی ، نه انتقادی و چنین مسایلی مطرح نیست . این مسایل را ما دیدیم و تجربه کردیم . بحثی که با ایشان مطرح شد، بحث تهمت ایشان بود که در رسانه ها اعلام کرده بود ” آقای بهرامی ، شما پرونده فساد مالی دارید ” و یکسری مسایل دیگر از همین قبیل که مطرح شده بود . الان بر خلاف میل باتنی خود بنده هم به ایشان حکم داده اند.وکیل پرونده به بنده اعلام کرده که ایشان چون نتوانسته اند ادعاهای خود را اثبات کنند، علاوه بر پرداخت جریمه نقدی،باید در درون همان سایت منتشر کننده این مطالب از بنده عذر خواهی کنند.بنده اگر یک بار ، فقط یک بار پدر ایشان را می دیدم و با ایشان هم کلام می شدم ، حتما رضایت می دادم ، اما حتی پدر ایشان هم حاضر نشد که وارد این قضیه شود و مسائل را پیگیری کند .

*- چرا با اینکه افراد زیادی برای حل این اختلاف پا در میانی کردند ، اما شما حاضر به رضایت دادن نشدید ؟

**- چون ایشان تهمت زده بودند و بنده به پیشنهاد دادم که حرفهایی که بیان کرده اند را اثبات کنند . اما نتوانستند حرف هایی که بیان کرده بودند را هم اثبات بکنند . حتی پدر ایشان حاضر نشدند که ۱۰ دقیقه با بنده هم کلام شوند و اختلافات فی مابین را برطرف کنند. و شاید یک یا دو نفر با بنده در این باره صحبت کردند . بقیه جاهای دیگری صحبت می کردند . و برخی از افراد مثل آقای تاجگردون که در رسانه ها مطرح شده بود اصلا در این باره با بنده صحبتی انجام نداده بودند .

* – در صورت امکان درباره این چند کلمه هر چه به ذهنتان آمد بیان کنید.

*: انتخابات اسفند ۹۰ … ** : چیزی که انتظار داشتیم عملی نشد.

*: ستار هدایت خواه … ** : انسانی با جوهر علمی و دینی.

* : غلام محمد زارعی… ** :آدمی خوب و مردم دار

*: محمد بهرامی … **-:  (با تبسمی شیرین) این یکی را مردم باید نظر بدهند.

* : مهندس نیکزاد … ** : انسانی صادق و اهل کار بود

*: حسین صابری … ** : هنوز شناختی ندارم

* : احسان یوسفی …** : جوانی روشن ولی نا پخته

*- اگر قرار باشد از یک نفر تشکر کنید اون یک نفر چه کسی است ؟

**- ما که همیشه از مردم تقدیر و تشکر می کنیم . اما اگر قرارباشد از یک نفر تقدیر و تشکر کنم ، اون یک نفر همسرم خواهد بود . که در تمام عرصه ها همه سختی ها و مشکلات را تحمل کردند.

منبع : سایت خبری ندای دنا

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

1323 مطلب نوشته است .

یک نظر on “مهندس بهرامی : مردم حقایق انتخابات را دیدند و می دانند”

  • چشمه زلال wrote on ۸ آبان, ۱۳۹۱, ۷:۵۴

    بارک الله بهرامی

    ارزیابی پیام Thumb up 0 Thumb down 0

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

ارزیابی پیام Thumb up 0 Thumb down 0
تمام حقوق این سایت برای © 2016 شبکه خبری تحلیلی قبس | اخبار ایران و جهان | Ghabas News Agency. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی